UROKI HELLADY - wycieczka do Grecji

poniedziałek, 27 maja 2019

Uczniowie I Gimnazjum Małopolskiego Centrum Edukacyjnego w Krakowie oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 142 w Krakowie i Szkoły Podstawowej w Tropiszowie w liczbie 55 osób - odbyli niesamowitą wyprawę na południe Europy do kolebki kultury, do Grecji w dniach 16-24.05.2019r. Organizatorem wyjazdu było greckie biuro podróży pani Iwony Pańtak, a opiekę sprawowali p. Anna Szostek –Janik, p. Katarzyna Golec, p. Katrzyna Jachorek – Kiesiewicz,
p. Tomasz Sasnal i p. Paweł Błaszkiewicz.

Był to czas pełen słońca, pięknych widoków, wspaniałych krajobrazów, ciepłego morza, złotych plaż, przygód, starożytnych zabytków, wspólnego śpiewu i tańca – zumby.

Odwiedziliśmy klasztory Meteora zawieszone na skałach Chasja. Nazwa „meteora”  dosłownie oznacza dosłownie” skały zawieszone w powietrzu”. Meteory są jedną z największych atrakcji Grecji. Klasztory  pochodzą z przełomu XIV/XV wieku. Niesamowite widoki i zwiedzanie jednego z nich dostarczyło nam niezapomnianych wrażeń. Potem była wizyta w pracowni bizantyjskich ikon, które się nie maluje a – pisze. Poznaliśmy techniki wykonywania tych niezwykłych religijnych obrazów. Po drodze odwiedziliśmy maleńki kościółek ukryty w skale – św. Paraskwei.

Przez cały pobyt z góry spoglądał na nas Zeus z Masywu Olimpu pokryty śniegiem choć w dolinie było słonecznie i bardzo ciepło ponad 25 °C. Zwiedziliśmy dwa urocze starożytne miasteczka  Litochoro – gdzie mogliśmy na prawdziwym greckim targu posmakować lokalnych specjałów: oliwek, owoców, chałwy, przypraw…Drugim czarującym miejscem – był Stary Pantaleimon usytuowany na stromym zboczu Masywu Olimpijskiego.

 poprzednia wiadomość | powrót do listy
Więcej niż nauka...
Akademia fizyki
Czytaj więcej »
Uczeń Obywatel
Czytaj więcej »
Słoneczna integracja
Czytaj więcej »

O szkole

I Gimnazjum MCE jest bezpłatną prywatną szkołą z uprawnieniami szkoły publicznej.

Zalety naszej szkoły:
  • mało liczne klasy,
  • brak anonimowości,
  • indywidualne podejście do każdego ucznia.

Gimnazjum w swej dodatkowej ofercie proponuje zajęcia sportowe, muzyczne, taneczne, artystyczne, drugi język obcy, basen. Wszystkie sugestie rodziców są brane pod uwagę, tak aby okres uczenia się w gimnazjum był okresem wytężonej pracy umysłowej ucznia przy jednoczesnym zadowoleniu z tego co robi.

W grupie wychowawca stawia na kształtowanie sylwetki ucznia, który chce się uczyć. Robi to w atmosferze kultu wiedzy. Nie zabraknie też rozrywki i sportu. Uczeń ma przeżyć pobyt w gimnazjum w poczuciu sukcesu.

Kontakt z nami

I Gimnazjum MCE ul. Drożyska 13
31-988 Kraków
tel. /fax (12) 645 04 20
e-mail: MCE_Gimnazjum1@poczta.fm
Kontakt z nami

Lokalizacja