VII Festiwal Piosenki Angielskiej

czwartek, 13 czerwca 2019

Środa, 12.06.2019 roku to dzień, który na długo zapisze się
w pamięci uczniów 3 klasy Gimnazjum i ósmoklasistów SP 142.

W tym dniu uczniowie wraz z Dyrekcją Gimnazjum i Szkoły Podstawowej  oraz nauczycielami  uczestniczyli w VII Festiwalu Piosenki Angielskiej w Rabce.

Był to  ostatni wspólny wyjazd gdyż za kilka dni najstarsi uczniowie na dobre pożegnają progi szkoły.

Jak zwykle pogoda  i humory dopisały. W muszli amfiteatru można było wysłuchać występ rówieśników z rożnych szkół, wykonujących własną interpretację znanych piosenek w języku angielskim. Dla zgłodniałych czekały smażone kiełbaski, dla łasuchów wata cukrowa. Oczywiście nie zabrakło takich atrakcji jak:  malowanie twarzy, pokazy gigantycznych baniek mydlanych, uczestniczenie
w wykonywaniu doświadczeń  chemicznych w Laboratorium Pana Korka. Nie można było zrezygnować ze  smacznych lodów i odwiedzin parku zdrojowego w którym wszyscy szukali ochłody, gdyż temperatura przekraczała ponad 30 stopni Celsjusza.

Jednak upały nikomu nie przeszkadzały w świetnej zabawie zwłaszcza w ściganiu się na torze gokartowym.poprzednia wiadomość | powrót do listy | następna wiadomość
Więcej niż nauka...
Akademia fizyki
Czytaj więcej »
Uczeń Obywatel
Czytaj więcej »
Słoneczna integracja
Czytaj więcej »

O szkole

I Gimnazjum MCE jest bezpłatną prywatną szkołą z uprawnieniami szkoły publicznej.

Zalety naszej szkoły:
  • mało liczne klasy,
  • brak anonimowości,
  • indywidualne podejście do każdego ucznia.

Gimnazjum w swej dodatkowej ofercie proponuje zajęcia sportowe, muzyczne, taneczne, artystyczne, drugi język obcy, basen. Wszystkie sugestie rodziców są brane pod uwagę, tak aby okres uczenia się w gimnazjum był okresem wytężonej pracy umysłowej ucznia przy jednoczesnym zadowoleniu z tego co robi.

W grupie wychowawca stawia na kształtowanie sylwetki ucznia, który chce się uczyć. Robi to w atmosferze kultu wiedzy. Nie zabraknie też rozrywki i sportu. Uczeń ma przeżyć pobyt w gimnazjum w poczuciu sukcesu.

Kontakt z nami

I Gimnazjum MCE ul. Drożyska 13
31-988 Kraków
tel. /fax (12) 645 04 20
e-mail: MCE_Gimnazjum1@poczta.fm
Kontakt z nami

Lokalizacja