Widowisko teatralne LOL

czwartek, 7 lutego 2019

4 lutego 2019r Uczniowie naszej szkoły z klasy 7, 8 i 3 gimnazjum obejrzeli widowisko teatralne pt. „LOL” Głównym tematem spektaklu była przemoc.  Fizyczna–ta dobrze znana z osiedla, podwórka, czy ze szkoły, ale również przemoc psychiczna – ta jest bardziej    dotkliwa i bolesna, bo często pochodzi ,nie tylko od rówieśników, ale od naszych najbliższych. Przesłaniem przedstawienia było, by nie dawać przyzwolenia na żadną przemoc! Bo nawet gdy siniaki i zadrapania się zagoją, to głębokie rany serca i urazy psychiczne, poczucie bezsilności, niskie poczucie swojej wartości – rzutują na całe życie młodego człowieka. Takie doświadczenia mogą być tragiczne w skutkach.

Tytuł przedstawienia nawiązuje do popularnego wśród młodzieży powiedzonka LOL ( z ang. Laughing out loud) czyli „śmieję się głośno”.  I nie chodzi tu o śmiech radości, rozbawienia, ale jest  on pretekstem do wyśmiewania się z kogoś. Łatwo śmiech i żart może przerodzić się w formę szyderstwa, pogardy, wzgardy i odrzucenia. To okrutny sposób izolacji od grupy.

Spektakl  ukazywał problemy współczesnej młodzieży, aktorzy posługiwali się językiem młodych  ludzi, wykorzystano nowoczesne brzmienie muzyczne i technologię multimedialną, bo scenografia była minimalistyczna.

Przedstawienie dało do myślenia –bo  czym jest przemoc, jakie formy może przybierać, jak łatwo można zranić niewinną osobę, gdzie to wszystko się zaczyna, kto jest ofiarą, a kto katem, jak łatwo można zamienić rolę kat-ofiara, jak można zareagować , czy potrafię i mam odwagę  przeciwstawić się złu, danie przyzwolenia = oprawca, czy jestem empatyczny i asertywny…? I wiele innych pytań nasunęło się po tym widowisku. ..

ASJ

 poprzednia wiadomość | powrót do listy | następna wiadomość
Więcej niż nauka...
Akademia fizyki
Czytaj więcej »
Uczeń Obywatel
Czytaj więcej »
Słoneczna integracja
Czytaj więcej »

O szkole

I Gimnazjum MCE jest bezpłatną prywatną szkołą z uprawnieniami szkoły publicznej.

Zalety naszej szkoły:
  • mało liczne klasy,
  • brak anonimowości,
  • indywidualne podejście do każdego ucznia.

Gimnazjum w swej dodatkowej ofercie proponuje zajęcia sportowe, muzyczne, taneczne, artystyczne, drugi język obcy, basen. Wszystkie sugestie rodziców są brane pod uwagę, tak aby okres uczenia się w gimnazjum był okresem wytężonej pracy umysłowej ucznia przy jednoczesnym zadowoleniu z tego co robi.

W grupie wychowawca stawia na kształtowanie sylwetki ucznia, który chce się uczyć. Robi to w atmosferze kultu wiedzy. Nie zabraknie też rozrywki i sportu. Uczeń ma przeżyć pobyt w gimnazjum w poczuciu sukcesu.

Kontakt z nami

I Gimnazjum MCE ul. Drożyska 13
31-988 Kraków
tel. /fax (12) 645 04 20
e-mail: MCE_Gimnazjum1@poczta.fm
Kontakt z nami

Lokalizacja